Znaki są podzielone według różnych kryteriów cz. II

Zyskują oni jednak raczej przy bliższych kontaktach, są także wówczas lepiej rozumiani przez swe otoczenie niż podczas przypadkowych i krótkotrwałych spotkań. Mogą bowiem wówczas pozostać niezauważeni, co kolei dotyka ich boleśnie.

Ich indywidualizn może sprawiać im samym przykre niespodzianki, ponieważ miewają także tendencje do egoizmu i samouwielbienia – czego nie akceptują ludzie, podporządkowani trzem pozostałym trygonom. Barany, Lwy i Strzelce nie pamiętają o sprawach i rzeczach, które nie są ich osobistą własnością. Zarzuca się im egoizm, zbytnie wpatrzenie w siebie, co nie jest pozbawione racji. Nawet jednak najbliższe im osoby nie są w stanie poznać ich głębiej, lecz tylko zupełnie powierzchownie. Stąd też zdarza się, iż otoczenie może ich uważać za ludzi gruboskórnych, ponieważ tak naprawdę interesuje ich tylko własne życie i własne sprawy.

Ludzie ognia są zazwyczaj przeraźliwie realni, a w środowiskach zawodowych swój stosunek do podwładnych lub współpracowników mierzą wyłącznie ich walorami utylitarnymi. Osoby, które nie chcą współpracować z nimi w ogóle przestają dla nich istnieć. Współpracowników zaś dostrzegają, ale tylko do czasu zakończenia wspólnej pracy.

Nie przejmują się zupełnie wrogością czy sprzeciwami swych antagonistów, ponieważ nie przywykli do brania pod uwagę punktu widzenia innych ludzi. Potrafią okazać opiekuńczość wobec swych posłusznych i uległych współpracowników, ale także i tych, którzy chociaż raz pokrzyżowali im plany lub wtrącili się do interesów ludzi spod znaku Barana, Lwa i Strzelca.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>